סיור בותיקן – חיילי משמר הותיקן

סיור בותיקן

אחד המקומות הפופולריים יותר לתיירות, הוא ללא ספק קריית הותיקן. הקריה אשר נמצאת בלב בירת איטליה, רומא, כידוע היא מקום מושבו של האפיפיור ושל מנהיגי הכנסייה הקתולית. מדובר למעשה, במדינה בתוך מדינה, שכן לוותיקן יש חוקים, דגל ואפילו כוח שיטור משלהם.

אנשים רבים מכל העולם, הן נוצרים והן מדתות אחרות, כולל יהודים כמובן, מגיעים לבקר בוותיקין, להתרשם מהכנסייה ומהמבנים המיוחדים במקום, וכן ממייצגי האומנות המיוחדים הקיימים במקום. מהיום שבו המקום נפתח לתיירים, הוא נחשב למוקד משיכה כלל עולמי.

כיצד אפשר לבקר בוותיקן

בעיקרון, כל מי שמגיע לרומא, יכול להגיע אל הוותיקן ולבקר במקום. אפשר לעשות זאת לבד, אחרי שעומדים בתור ביחד עם שאר התיירים המבקשים לבקר במקום. יחד עם זאת, בשביל ליהנות באמת מהחוויה ומהמקום, מומלץ מאוד להשתמש באופציה של סיור בותיקן באופן מאורגן.

מדובר על סיור שמתבצע באמצעות מדריך מקצועי, בין אם בן המקום או ישראלי שמכיר את האזור ואת הוותיקן באופן ספציפי, אשר יכול לספק מידע נרחב הן על הוותיקן, היסטוריה, תרבות, אנשים, אומנות ועוד.

צריך לומר, בשביל ליהנות מסיור מאורגן בוותיקן, יש לתאם מראש על מנת שהמדריך יוכל לפנות את הזמן הנכון עבורכם, לבצע את כל ההכנות הנדרשות וכך הוא יוכל לבלות איתכם מספר שעות במקום.

מה נראה במסגרת סיור בותיקן?

סיור בותיקן, כולל בין היתר, סיור בכל האתרים החשובים במקום, הסברים מלומדים על ההיסטוריה של הוותיקן, על הכנסייה הקתולית, ההיררכיה ההשפעה של האפיפיור על המקום ועל הציבור שלו, הקשר בין הוותיקן לרומא ועוד.

כמו כן, במהלך הסיור אפשר יהיה לפגוש את חיילי משמר הוותיקן, נקבל גם הסבר אודות החיילים, מה התפקיד שלהם, מה בדיוק הם אמורים לעשות ואיך הם אמורים להגן על המקום ועל האפיפיור. באופן טבעי נוכל לצלם ולהצטלם איתם.

כיצד בוחרים סיור בצורה נכונה

בשביל לבחור סיור בותיקן בצורה נכונה, חשוב מאוד לבחון מי המדריך שאחראי עליו, איזה ניסיון עומד לרשותו, מה בדיוק הוא מציע לנו ולאילו אתרים הוא מבקשים לקחת אותנו. חשוב לשים לב למשך זמן הסיור, באיזו שפה הוא נערך (אנגלית,עברית, איטלקית), וכן מהיכן הוא אוסף אותנו ולהיכן הוא מחזיר אותנו.

כשאנחנו בוחרים ללכת לסיור מאורגן, עליו להקפיד על כך, שהסיור ייתן לנו ערך נוסף, ערך שבאופן אישי אנחנו לא נוכל בהכרח לקבל, לא נוכל למצוא, אם אנחנו לא מכירים את המקום היטב.

זה הזמן לפנות אלינו ולקבל מאיתנו את כל המידע על סיורים בוותיקן. אנחנו מספקים מסלולים שונים למסלולים עם מדריכים מקצועיים, בעלי ניסיון רב בסוג כזה של סיורים וכן בעלי ידע היסטורי ותרבותי רחב. בעזרתם תוכלו ללמוד על הותיקן את כל מה שתרצו לדעת.