פריקת מכולות – לפרוק מכולה בצורה נכונה

בתי עסק רבים, גדולים וקטנים, עובדים לא פעם עם חברות וגורמים בינלאומיים, מהם מייבאים מוצרים, ציוד ומכשירים שונים, מה שמחייב אותם כמובן לבצע משלוח של אותם דברים אשר יגיע ארצה. לא פעם המשלוח נעשה דרך הים באמצעות מכולות מתאימות.

זה לא המקרה היחידי כמובן בו נעשה שימוש במכולות, גם במקרים פנימיים רבים אנחנו יכולים למצוא שימוש באמצעי זה. בין אם זה כשמעבירים ציוד ממקום למקום, כשרוכשים אמצעים ומלאי מחברות וארגונים מקומיים שנמצאים בנקודה מסוימת ויש צורך להעביר אותם במלואם אל מקום אחר. כמו כן, אנחנו נמצא שימוש במכולות גם במקרים חד פעמיים, למשל, אם אנחנו עוברים ממבנה אחד למבנה אחר, ייתכן שנעשה זאת באמצעות שימוש במכולות.

מן הסתם, כל הנושא של פריקת מכולות חייב להתבצע בצורה מאוד יעילה, נוחה, בצורה מאוד ברורה. זאת גם בשביל שאנחנו לא נמצא את עצמנו עובדים קשה מדי, אך מעבר לכך, בשביל שכל הפרטים יגיעו בשלום ליעדם, בשביל שלא נמצא את עצמנו מבזבזים כסף לחינם, וכן על מנת שנוכל לייצר תהליך עבודה יעיל ומהיר, זאת בשביל שהשלבים הבאים בתהליך יתבצעו כפי שאנחנו רוצים ומצפים.

צריך להדגיש בהקשר זה עוד היבט, כל הנושא של פריקת מכולות דורש עבודת צוות, דורש תכנון מקדים, דורש התייחסות של אנשי מקצוע שאכן מבינים את הנושא ומנוסים בו. על פניו אולי זה נשמע דבר סטנדרטי, אך במקרים רבים זה הרבה יותר מורכב ומסובך ממה שזה נראה.

מה אנחנו צריכים לדעת על פריקה של מכולה

נתחיל מהבסיס, אנחנו מן הסתם צריכים לדעת מתי המכולה מגיעה לנמל ומתי אנחנו יכולים לשחרר אותה. לשם כך עלינו להיות מוכנים בכל מה שקשור להיבט הכספי, בכל מה שקשור להיבטים של מסים ובירוקרטיה. אלה דברים שאנחנו לא יכולים לבצע אותם כלאחר יד. חשוב שהכל יתבצע בצורה מדויקת ורצוי כמה שיותר מוקדם, בהתאם לאפשרויות, זאת על מנת שאנחנו נוכל לשחרר את המכולה כמה שיותר מהר ולא לתת לה להישאר בנמל (דבר שעולה לא מעט כסף).

נמשיך בכך, שאנחנו צריכים לדעת כיצד לבחון שהכל הגיע. חשוב שהתהליך יתבצע בצורה מסודרת, על מנת שלא נפספס שום דבר. מן הסתם, אם משהו יתפספס זה יהיה על האחריות שלנו ואנחנו עלולים להפסיד לא מעט כסף כתוצאה מכך. לכן אנחנו צריכים לדעת מה אנחנו אמורים לקבל מצד אחד ומצד שני, כיצד לבדוק שהכל אכן הגיע כמו שאמור לקרות.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים להתייחס אליה, זה המעבר מהמכולה אל המשאית וכן משם הלאה, אל מקום היעד שלנו. עלינו לדעת באיזו מכולה להשתמש מצד אחד ומצד שני, כיצד אנחנו מבצעים את ההובלה כמה שיותר מהר, כמה שיותר פשוט, מבלי לבזבז זמן וכסף.