שוחת פלסטיק – כיצד הם יכולים לעזור לנו

שוחת פלסטיק

לפעמים ישנם דברים קטנים, דברים שאנחנו לא בהכרח שמים לב אליהם, שיכולים להשפיע על התפקוד של המבנה בו אנחנו מתגוררים או עובדים, על איכות החיים שלנו, על היכולת שלנו לשמור הן על הבריאות והן הסטריליות שלנו.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, זו שוחת פלסטיק. על פניו, מרבית האנשים סביר להניח אינם בהכרח מודעים לעובדה ששוחה כזו קיימת אצלם במבנה או בשטחים חיצוניים, הם גם לא בהכרח יודעים כיצד השוחה עוזרת להם, אך מדובר על אלמנט שאפשר למצוא אותו בלא מעט מבני מגורים, מבנים תעשייתיים, עסקיים וכן באזורי חקלאות ובמקומות אחרים.

הרעיון של שוחה פלסטיק הוא מאוד פשוט. יש מצבים בהם צריך להכניס מספר צינורות למקום מסוים, על מנת שיהיה ניתן להעביר מים, ביוב או כל דבר אחר בצורה פשוטה ואפקטיבית. הצורך לשלב מספר צינורות נובע מכך שמדובר במערכת מורכבת או מכך שמדובר במקום קטן שאי אפשר לייצר שוחה עבור כל צינור. זה גם לא משתלם מבחינה כלכלית ולא מבחינות אחרות.

לכן, מה שעושים במצבים כאלה, יוצרים שוחה שמאפשרת להעביר מספר צינורות במקבי. זו יכולה להיות שוחה בגבהים שונים, כאשר ככל שהשוחה יותר עמוקה, כך ניתן להכניס לתוכה יותר צינורות. כמובן שצריך לקחת בחשבון את הגודל של כל צינור וצינור אשר אמורים להשתלב בתוכה.

חשוב לציין כאן, אפשר למצוא סוגים שונים של שוחות, במובן הזה, שניתן למצוא גם שוחה רגילה, כזו שניתן לשלב בה למשל צינור אחד, אך גם שוחות משולבות, כאלה שניתן להכניס בתוכן מספר צינורות במקביל. הכל שאלה איך בנוי המבנה וכמה צינורות מים או ביוב היא אמורה להכיל.

לפני שנסביר את אופי ההתקנה ומתי עושים את זה, צריך להסתכל על זה מבחינת תכנון, לא רק שהשוחה מאפשרת לשלב מספר צינורות במקביל או להכניס צינור אחד בצורה מסודרת, אלא השוחה גם שומרת על הצינור ומונעת גם אפשרות שנפגע בו. השוחה גם מספקת לנו אפשרות להימנע ממפגעי ריח שעלולים להיווצר כתוצאה מהחומרים שמועברים בתוך הצינור עצמו.

כיצד אנחנו מתכננים התקנה של שוחה

נתחיל מהבסיס, בשביל להתקין שוחה יש להגיע אל נקודות מסוימת בהן הצינורות עוברים, כאשר רצוי לעשות את זה במקום שיש מפגש של הצינורות וכן במקומות בהם הצינורות מתחילים ומסתיימים.

ההתקנה תתבצע מתחת לפני השטח, כאשר החלק העליון של השוחה יכול להיות גלוי, כך שאם יש צורך אפשר לפתוח אותו ולטפל בצינורות עצמם. שוב, אם יש צורך בכך. כך לא נצטרך לפתוח את המרצפות השונות.

נקודה אחרונה, חשוב להקפיד על כך שכל הצינורות יעמדו בצורה סדירה בתוך השוחה והן יוכלו לעבוד כמו שצריך, בצורה בטוחה, מבלי לגרום נזק לא למבנה ולא לחומרים שהם מעבירים בתוכם.