רכישת תפילין – כל מה שצריך לדעת

תפילין

הנחת תפילין היא אחד מעמודי היסוד של אורח החיים היהודי. כל יהודי המגיע לגיל מצוות יניח תפילין מדי יום במהלך תפילת שחרית ובמובנים רבים, זהו סמלה המובהק ביותר של הברית בין האדם לקב”ה. כמצווה כה מרכזית ומשמעותית, רבים מבקשים להדר בה ומעוניינים ברכישת תפילין איכותיים אשר הופקו בתהליכים קפדניים.

בבואנו לרכוש תפילין ראויים, שני השיקולים הללו – ההידור והאיכות אל מול יכולתנו הכלכליות, ישחקו כל הזמן תפקיד וחשוב שנוכל לאזן ביניהם כדי לרכוש תפילין שיחזיק לאורך זמן, יכבד את המעמד, אך יותאם לתקציב שלנו. כדי לסייע לך בכך, אלו כמה נקודות ששווה לקחת בחשבון בעת רכישת תפילין.

הכול מתחיל בפרשיות

בסופו של יום, הרכיב החשוב ביותר בתפילין הוא הקלף עליו כתובות הפרשיות. זוהי מהות המצווה כולה המקיימת את הפסוק “וּקְשַׁרְתָּם לְאוֹת עַל־יָדֶךָ וְהָיוּ לְטֹטָפֹת בֵּין עֵינֶיךָ”. על מנת להבטיח כי הפרשיות יהיו כשרות וראויות, חשוב שנוודא במהלך רכישת תפילין כי הן נכתבו ונבדקו על ידי סופר סת”ם ירא שמיין שעבר הכשרה מקיפה ובעל ניסיון רב שנים בכתיבת הפרשיות. כל טעות, ולו הקטנה ביותר, עשויה לפסול את הקלף. יש לוודא כי הפרשיה עברה הגהה על ידי שני מגיהים שהוסמכו לכך ולוודא כי לפחות אחת מהבדיקות של הכתב נעשתה ב”גברא” – כלומר, בידי אדם ולא באמצעות סריקת ממוחשבת. 

איכות הקלף

פרשיות תפילין נכתבות אך ורק על קלף העשוי עור המעובד על פי כל הנחיות ההלכה. מומלץ לוודא כי לא מדובר בקלף משוח, שכן ציפוי הסיד שעל הקלף מתפורר עם השנים וגורם לפגמים בכתב הפרשיות ולפסילת התפילין. 

איך נבחר בתי תפילין ראויים?

הבתים מכילים בתוכם את הפרשיות ובאמצעותם אנו מניחים אותן על הראש ועל הזרוע. ניתן לחלק את הבתים לשני סוגים עיקריים.

בהמה דקה

בתים אלו עשויים מעור כבש הנחשב לדק ועדין יותר. הם מורכבים ממספר חתיכות עור המודבקות אחת לשנייה. על אף שמדובר בתפילין כשר לכל דבר ועניין, מדובר בחומר פחות עמיד ולכן, מטבע הדברים, נתון יותר לבלאי ולפסילת התפילין עם הזמן. בלאי החל בתפילין בהמה דקה, לרוב לא ניתן יהיה לתקן. 

בהמה גסה

נחשבים לתפילין איכותיים יותר. בתי תפילין אלו נעשים מחתיכה יחידה של עור צוואר השור הנחשב לעמיד וחזק במיוחד. חוט התפירה של בתי התפילין שזור דרך חריצים מיוחדים השומרים על מבנה הבית עמיד וחזק. רכישת תפילין מסוג זה תספק תפילין העשויים להחזיק אף מאות שנים ופעמים רבות עוברים בירושה.

תפילין כשרים ומהודרים בטווח מחירים רחב

חיפשת זמן רב אחרי תפילין המותאמים לתקציב? ב”אחוזת הקודש” ממתין לך היצע רחב של תפילין מהודרים מעור בהמה גסה ומגוון תפילין כשרים במחירים נוחים ומשתלמים. כדי לקבל הצעת מחיר לתפילין המותאם לצרכים שלך עוד היום, אנו מזמינים אותך להשאיר את פרטיך באתר כעת.