מדוע חשוב לבצע סקר קרקע באתרי בניה

סקר קרקע

לא פעם אנחנו יכולים לקרוא ולשמוע בתקשורת על דיירים אשר מתגוררים באזורים מסוימים בארץ, אשר מתלוננים על ריחות לא נעימים, כאבי ראש או בעיות בריאותיות שונות. אחרי שהרשויות בוחנות את המקרה, הן מגלות רמות זיהום שונות אשר הובילו למקרה הזה.

על מנת למנוע זאת מצב כזה עד כמה שניתן, דורשות היום הרשויות מקבלנים ויזמים, לבצע סקירות שונות, לפני שהם מתחילים בתהליכי בנייה. רק אחרי שהם מבצעים את הסקירות והתוצאות מלמדות שהכל תקין, הם יקבלו את האישורים הנדרשים על מנת להתחיל בתהליך הבנייה.

איך מונעים היווצרות זיהום מהקרקע?

אחד המקרים הנפוצים ביותר בהקשר זה, הוא זיהום של הקרקע אשר משפיע הן על אנשים המתגוררים במקום או עובדים והן על גידולים סביבתיים, בעלי חיים ומקורות מים. לצערנו, אנחנו יכולים להיתקל לא מעט במצבים של קרקע מזוהמת אשר לא ניתן לבנות עליה ואם כבר נבנו עליה מבנים מסוימים, יש למצוא לכך פתרון.

על מנת למנוע מצב זה, נהוג לעשות סקר קרקע. כלומר, לקחת דגימה מהקרקע באזורים שונים, לבדוק אותה במעבדות באופן מקצועי, ואז לראות אילו חומרים היא מכילה וכיצד אפשר להתמודד איתם. במידה ומדובר על ריכוז חומרים גבוה, אזי שייתכן ויהיה צורך לבצע תהליך ניקוי יסודי, אם זה אפשרי, בשביל לבנות על הקרקע.

מדוע חשוב לעשות סקר קרקע?

צריך להבין את המשמעות של זיהום קרקע וכיצד סקר קרקע יכול לעזור, בשביל להבין את החשיבות שלו. זיהום קרקע יכול להיות מאוד משמעותי, מאחר והוא למעשה משפיע בהיבטים שונים על כל מי שחי על הקרקע ועל כל מה שגדל עליה. מעבר לכך, ההשפעה יכולה להיות דרמטית אם מדובר על זיהום שחדר למי תהום ומשפיע על איכות המים במקום.

ברגע שעושים סקר בצורה נכונה, אז לומדים על המרכיבים של הקרקע ואופי הריכוז שלהם. בצורה כזו, יהיה ניתן להחליט איך משתמשים בקרקע ומה עושים איתה לפני שמחליטים אם לבנות עליה. זה נכון בפרט כשמדובר על בניין מגורים, שכן אחר כך יהיה מאוד קשה לפנות את הדיירים ולבצע את כל התהליך בצורה מסודרת.

חשוב לציין, הקרקע יכולה להזדהם מסיבות שונות. בדרך כלל זה נגרם כתוצאה ממעשה אדם, בין אם זה עקב שפיכת פסולת וחומרים מזהמים ובין אם זה בגלל חוסר השקעה בקרקע לאורך זמן. ייתכן גם שהקרקע עצמה רוויה בגזים וחומרים אחרים, גם מבלי שבני אדם עשו דבר וגרמו לזיהומה.

אם אתם רוצים לדעת עוד על החשיבות של סקרי קרקע וכן להזמין סקר כזה לפני שאתם מתחילים בתהליך בנייה, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא. אצלנו תוכלו לבצע סקרים ברמה הגבוהה ביותר.