אוכל לבעלי חיים – איפה נקנה את האוכל ומה הם הפרמטרים לרכישה נכונה

אוכל לבעלי חיים

עד לפני שנים לא רבות, מי שחיפש אוכל עבור חיות מחמד יכול היה ליהנות ממגוון מאוד מצומצם לבחירה. חנויות לחיות מחמד ייבאו מעט מאוד מותגים ודגמים, וכן כמעט לא היו חברות ישראליות שפעלו בתחום. לכן הצרכן היה צריך להסתפק במעט מאוד אפשרויות שיכלו להיות שימושיות עבור חיית המחמד שלו.

לעומת זאת, היום, אפשר ליהנות מדוגמאות רבות של אוכל לבעלי חיים. בין אם מדובר במזון מיבוא של החברות המובילות בעולם, ובין אם זה של חברות ישראליות אשר נכנסו לשוק והחלו לשווק את המוצרים שלהן לקהל הרחב, וזוכות להצלחה גדולה.

כיצד נהוג לחלק אוכל של בעל חיים

כשאנחנו מסתכלים על מזון לבני אדם, אז ברור לנו שיש קטגוריות שונות, אשר מתחלקות בצורות שונות. בין אם זה אוכל יבש ואוכל רטוב, ירקות ופירות, אוכל מתוק, אוכל מלוח וכדומה. אצל חיות, בוודאי אצל כלבים וחתולים החלוקה היא הרבה יותר פשוטה.

הבסיס הוא אוכל יבש. אותו נוהגים לספק לחיית המחמד בכל ארוחה. בין אם זה פעם ביום ובין אם זה פעמיים או שלוש. בדרך כלל שק של מזון יבש יכול להספיק למספר שבועות ואף למספר חודשים.  לצד האוכל היבש, אפשר למצוא אוכל רטוב, קופסאות שימורים אשר מתאימות לארוחה אחת או שתיים.

מעבר לכך, ניתן למצוא מנות כגון ממתקים וחטיפים. אותם נהוג לספק לחיית המחמד מעת לעת, בין אם זה כשרוצים לפנק אותה או כשעובדים על כללי התנהגות, ורוצים לצ’פר אותה. יש אנשים שאוהבים לתת לחיית המחמד שלהם כל יום חטיף אחר, בשביל שירגישו טוב וייהנו איתו.

כיצד בוחרים אוכל עבור בעלי חיים

כפי שאנחנו בוחרים מזון עבורנו על פי פרמטרים מסוימים, כך גם נעשה כשמדובר בבחירה של אוכל לבעלי חיים. מאחר וקיים מבחר גדול של דוגמאות, אזי שמצד אחד, הבחירה תהיה יותר ממוקדת, ומצד שני, נצטרך להשוות בין דגמים רבים, עד שנגיע למוצר שבאמת משתלם לנו לקנות ולספק לחיית המחמד שלנו.

הפרמטרים על פיהם נבחר אוכל לבעל חיים כזה או אחר, צריכים להתבסס הן על המאפיינים שלו ועל המאפיינים של המזון עצמו. זאת בשביל שנוכל לספק לו את המוצר הרלוונטי ביותר עבור הצרכים של חיית המחמד שלנו.

למשל, אנחנו נבחן מאפיינים כמו משקל, גיל, גזע וכן מצב רפואי. על גבי כל שק או אריזת מזון, נוכל למצוא למי זה בדיוק מתאים. האם מדובר במזון שמתאים לחיה מבוגרת או צעירה, חיה במשקל כזה או אחר, וכן האם זה מתאים ספציפית לחיה שמתמודדת עם מחלות מסוימות. בדומה לאוכל של בני אדם, גם במקרה של חיות, נוכל למצוא את רשימת הרכיבים מהם עשויה המזון, ועל פיה נחליט האם זה נכון מצידנו לקנות אותו.