כל היתרונות של תכנון פיננסי

מתכנן פיננסי

אחד הכלים החשובים ביותר שעומדים לרשותנו לצורך חיים עם ביטחון כלכלי חזק, הם מוצרים פיננסים שונים, אשר חלקם משרתים אותו בזמן הווה ואחרים יבטיחו ביטחון כלכלי גם בעתיד. מדובר על מוצרים שאנחנו יכולים לראות ממקורות שונים וכן לקבל דרך מקום העבודה.

כשמדברים על מוצרים פיננסיים, מדברים על ביטוחים, קופות גמל, אגרות חוב, מניות, ועוד שורה ארוכה של אמצעים וכלים שיכולים לשרת אותנו בצורות שונות. כל מוצר כזה, כפי שאנחנו יכולים להבין, דורש מאיתנו השקעה כספית מסוימת, מתוך כוונה לייצר רווח כלכלי או מתוך כוונה להבטיח שאם חס וחלילה יקרה משהו, אנחנו נוכל להנות מפיצוי הולם.

איך מתכננים שימוש נכון במוצרים פיננסים?

יש לנו אפשרות, באופן טבעי, לרכוש כל מוצר פיננסי שאנחנו נתקלים בו, כל מוצר פיננסי שמוצע לנו או כזה שנדמה לנו שיש לנו אפשרות להרוויח ממנו. העניין הוא, שלא כל מוצר כזה באמת הכרחי ולא כל מוצר יכול לעזור לנו לייצר ביטחון כלכלי.

יתרה מזה, אם אנחנו נקנה מוצרים פיננסיים בלי תכנון ובלי הבחנה, סביר להניח שאנחנו רק נבזבז ולא נרוויח. אנחנו ניקח הימור משמעותי על הכסף שלנו, וגם אם נייצר רווח לזמן מסוים, זה לא מבטיח שאכן נוכל לעשות בו רווח לטווח ארוך.

איך מתכנן פיננסי יכול לעזור לנו

מה שיכול לעזור לנו לייצר תהליך נכון, הוא העסקת מתכנן פיננסי שיעזור לנו לבנות תיק עם מוצרים שיש בהם תועלת כלכלית עבורנו. מדובר באיש מקצוע שמתמחה בנושא של תכנון פיננסי לאורך זמן, והוא ידע לספק לנו את הכלים והמידע הרלוונטיים עבורנו.

מתכנן פיננסי מכיר את כל הנושא של תכנון לטווח ארוך, הוא מכיר את המוצרים השונים הקיימים בשוק, יודע להבדיל בין סוגים שונים של השקעות, יודע לקרוא רווחים בצורה נכונה ועוד. כל דבר כזה, יכול לעזור לנו לייצר תכנון פיננסי נכון לאורך זמן וכך לבנות ביטחון כלכלי יציב.

מה התועלת בתכנון פיננסי

ראשית, אם אנחנו עובדים עם מתכנן פיננסי, יש לנו אפשרות לקבל את כל המידע הרלוונטי עבורנו, באופן אובייקטיבי. אנחנו נלמד את ההבדלים בין המוצרים השונים, נלמד את ההבדלים בין הריביות, בין המסלולים, ואז נוכל לבחור את התוכנית הרלוונטית עבורנו.

שנית, אנחנו נוכל לתכנן תוכנית ארוכת טווח, מבלי לחשוב רק על מה שנכון לנו כעת. הרי תמיד יש סיכוי שאנחנו נרוויח בטווח הקצר ונפסיד בטווח הארוך, מה שחשוב הוא שנוכל להרוויח יותר בטווח הארוך.

שלישית, תכנון פיננסי נכון יוצר שקט נפשי, מונע מאיתנו הוצאות מיותרות ומאפשר לנו להתנהל נכון יותר גם ביום יום מבחינה כלכלית. אנחנו נדע כיצד לשמור על איזון כלכלי שיכול לעזור לנו לשמור על מצב כלכלי אופטימלי, מבלי להיכנס לחובות.