פינוי קרקע – מתי וכיצד עושים זאת

פינוי קרקע

הרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב, שפרויקטים של בנייה מתחילים כאשר מניחים את האבן הראשונה, זו שאמורה לסמל את תחילת הפרויקט או זו שבעזרתה באמת מתחילים את התהליך בפועל. אך לפני כן, יש מספר דברים שצריך לעשות בשביל שיהיה ניתן להתחיל עם הפרויקט בפועל.

פרויקטים רבים של בנייה, בין אם מדובר בפרויקט פרטי, עסקי או ציבורי, מחייבים לבצע עבודה עם הקרקע עוד לפני שמתחילים בבנייה בפועל. על מנת שיהיה לבצע את התהליך כמו שצריך, מבלי שבעתיד יהיה צורך לחזור לאחור ולבצע תיקונים מסוימים, חשוב לבחון עד כמה הקרקע שמישה לבנייה ומה צריך לעשות בשביל שיהיה ניתן להשתמש בה

אילו דברים צריך לבצע בקרקע לפני שמתחילים בבנייה?

מאחר ומתכוונים לבצע תהליך בנייה על שטח מסוים, הרי שיש לוודא שמדובר במקום שניתן לבות עליו בפועל. לשם כך, חשוב לבצע סקר שיבדוק את מצב הקרקע, האם היא נקייה, האם היא מזוהמת, האם בכלל ניתן לבנות עליה.

מעבר לכך, חשוב לבחון האם יש צורך לבצע פינוי קרקע ממבנים או פריטים שיכולים להפריע לתהליך הבנייה. פעולה זו נדרשת אם מדובר בקרקע שבנו עליה בעבר או שיש עליה פריטים ואמצעים מסוימים, אשר יכולים להשפיע על הבנייה כתוצאה כך.

מה הכוונה בתהליך פינוי קרקע?

תהליך פינוי קרקע יכול להתבצע במספר מקרים. ראשית, אם יש מבנים או חומרים מסוימים על הקרקע אשר צריך לפנות אותם בצורה מסודרת, בשביל להשאיר קרקע חלקה עליה יהיה ניתן לבנות.

שנית, פינוי מתייחס גם למצב שמתרחש תוך כדי בנייה, כשנוצרת פסולת כתוצאה מהתהליך ויש צורך לפנות אותה בצורה מסודרת, על מנת לשמור על קרקע נקייה מחומרים ופסולת. תהליך זה אמור להתבצע על ידי הגורם אשר אחראי על הפרויקט, באופן מסודר ומאורגן.

שלישית, במידה ורוצים לבצע פרויקט בנייה אשר מחייב חפירת בורות, אז יש צורך לפנות חלקים מהקרקע על מנת שיהיה ניתן לבצע את התהליך. גם כאן, הגורם שאחראי על פרויקט הבנייה ייקח על עצמו את האחריות לפנות את הקרקע.

לאן מפנים את הקרקע?

יש לפנות את הקרקע בצורה מסודרת ומאורגנת, זאת על מנת שהפסולת לא תישאר ללא פיקוח, והיא לא תסכן את הסביבה או גורמים כאלה ואחרים. התהליך יבוצע בתהליך מסודר על ידי צוות שמתמחה בכך, תוך שימת דגש על עבודה ברמה בטיחותית גבוהה ועם מינימום נזק לסביבה.

אם אתם מתכננים פרויקט בנייה כזה או אחר, זה הזמן להזמין חברה שמתמחה בשירות של פינוי קרקע. צוות החברה ידע כיצד לגשת לעניין ולבצע את העבודה באופן מסודר ומאורגן. כך תוכלו להתקדם בתהליך הבנייה בצורה נכונה, בלי עיכובים ודחיות, ובלי לגרום נזק סביבתי או אחר. התהליך יבוצע בהתאם לתוכנית הבנייה שלכם.