מזגנים איכותיים – מה הם הפרמטרים למזגן איכותי

מזגנים איכותיים

אנחנו כמעט ולא יכולים למצוא מבנים בישראל שאין בהם מזגנים. בין אם מדובר במזגן עילי, מזגן רצפה, מערכת מיזוג מרכזית או כל מערכת אחרת, על פי הסגנון של המבנה והצרכים של האנשים שמתגוררים או עוברים במקום. 

לשמחתנו הרבה, אנחנו יכולים למצוא מגוון גדול של מזגנים איכותיים שיכולים לשרת אותנו במשך שנים ארוכות, בהנחה כמובן שאנחנו מתחזקים אותם כמו שנדרש. על מנת ליהנות ממזגן איכותי, עלינו לדעת מה הם הפרמטרים של מזגן כזה. מה בדיוק עלינו לבדוק, לפני שאנחנו רוכשים מזגן. בין אם מדובר בשלב התכנון והבנייה של המבנה ובין אם בשלב מאוחר יותר. 

חשוב להדגיש שלוש נקודות מהותיות. הראשונה, זה לא מספיק רק לקנות מזגן איכותי, אנחנו צריכים כמובן שתהיה תשתית והכנה למזגן במבנה, כך נוכל להתקין אותו. הנקודה השנייה היא, שמזגן איכותי ככל שיהיה, צריך להיות מותאם לחלל החדר בו אנחנו מתכוונים להתקין אותו. כלומר עלינו לבחון את השטח שעומד לרשותנו, כיצד הוא מתחלק ואז להתקין אותו. הנקודה השלישית היא, אין זה מספיק רק לקנות מזגן איכותי אנחנו צריכים לבחון את החברה שעומדת מאחוריו, את השירות שהיא מספקת לנו במקרה של תקלה או כל דבר אחר. 

מה הם הפרמטרים למזגן איכותי

הפרמטר הראשון הוא כוח סוס. ככל שהמזגן יותר חזק, ככל שיש לו יותר כוח סוס, כך הוא פועל בצורה יעילה יותר ומספק מיזוג ברמה גבוהה ביותר. אך שוב, זה צריך להיות מותאם לשטח של החדר. אין טעם לקנות מזגן חזק מדי לחלל קטן. 

הפרמטר השני הוא הרעש שהמזגן מייצר או לא מייצר. מאחר ואנחנו רוצים להפעיל אותו במשך שעות ארוכות, אזי שהוא צריך להיות שקט ולא מורגש. 

הפרמטר השלישי, צריכת אנרגיה וזיהום. היום מזגנים נמדדים בצריכת האנרגיה שלהם ועד כמה הם נמנעים מלזהם את הסביבה. צריכת האנרגיה תלמד אותנו גם כמה יעלה לנו להפעיל אותו (מבחינת הוצאות חשמל). 

הפרמטר הרביעי, הפונקציות שיש בו וכן האפשרות לנקות אותו בצורה נוחה ופשוטה. דבר מהותי בשביל לשמור עליו תקין לאורך זמן.