הכירו את פתרונות האוורור הטובים בישראל

כשמדברים על פתרונות עבור אוורור, בדרך כלל אנשים מיד חושבים על מאווררים, אולי אפילו מאווררי תקרה גדולים. אבל בפועל, קיימים פתרונות של אוורור בתעשיות, בבתי עסקים, במסעדות, מפעלים ועוד. במקומות מהסוגים האלו יהיה צורך בפתרונות משמעותיים, עליהם נדבר כאן. 

אם אתם מחפשים אחר מערכות אוורור מתקדמות, יש באפשרותכם לבחור בין מספר אפשרויות שונות, לרבות אוורור תעשייתי. קיימות בשוק ובעולם מגוון טכנולוגיות שבאמצעותן ניתן לאוורר החל מבתי מלאכה, דרך בתי עסק וכלה במפעלי ענק. בין אם אתם מנהלים בית עסק כזה או אחר, ייתכן שאתם אפילו מחויבים על פי החוק לאוורר את מקום העבודה. למשל, במפעלים גדולים שעוסקים במגוון חומרים רעילים. אם כך, בואו נדבר על פתרונות אוורור תעשייתיים. הנה כל מה שצריך לדעת בנושא: 

מערכות אוורור תעשייתיות למפעלים ובתי עסק 

אם אתם מחפשים אחר פתרונות אוורור תעשייתיים, אתם מחפשים אחר מערכות סינון אבק, מערכות ספיגה ונטרול של גזים ועוד. המערכות האלו נבנות, מיוצרות ומותקנות על ידי מהנדסים ואנשי מקצוע שמפתחים מערכות אוורור מתקדמות. 

יחד עם מערכות האוורור התעשייתיות, ישנם גם פתרונות אוורור ניידים. למשל, מערכות יניקה ניידות עשויות להוות חלופה למערכות אוורור תעשייתיות. אבל, חשוב לציין כי פתרונות ניידים בדרך כלל אינם מתאימים למפעלי ענק ולמקומות גדולים. במיוחד לא כשאר מדובר במפעלי גזים רעילים. 

לאילו מטרות תתאים מערכת יניקה ניידת? 

מערכות יניקה ניידות לרוב יתאימו לבתי עסק קטנים עד בינוניים בלבד. בפועל, יש צורך לבחור את פתרונות האוורור בהתאם לתקנים הרלוונטיים. אם מקום העבודה מייצר גזים רעילים וחומרים שאסורים לנשימה, כמובן שיהיה צורך להצטייד במערכות אוורור בהתאם לכך. 

על פי החוק, אין להעסיק עובדים במפעלים רעילים שאינם מצוידים במערכות אוורור. מדובר בלא פחות מאשר סכנת חיים. יחד עם פתרונות אוורור תעשייתיים וניידים, יהיה ניתן להצטייד גם בשואבי אבק תעשייתיים, מפוחים לאוורור כללי ועוד. מפוח לאוורור כללי יצריך בדרך כלל את ההתקנה המקצועית של חברת פתרונות האוורור עצמה. 

כיצד נדע אילו פתרונות אוורור מתאימים לבית העסק? 

בכדי לדעת אילו פתרונות אוורור מתאימים לבית העסק, יהיה חשוב לקבל ייעוץ בדבר רגולציה סביבתית. יועץ הרגולציה בשלב הראשון יזהה את מקור הבעיה או הזיהום. בשלב השני, יציג הרגולטור מספר פתרונות אוורור שיכולים לשמש את מקום העבודה ולהקטין משמעותית את זיהום האוויר, או לפתור כל בעיה אחרת. 

בהתאם לדרישות החוק ובהתאם לצרכים ולתקנים בבית העסק, פתרון האוורור ייבחר. כעת יועץ הרגולציה יעביר את השרביט לשירות של הנדסת תהליך. המהנדסים יבחנו את האופציה של שדרוג מערכות אוורור קיימות ואת האופציה של התקנת פתרונות אוורור חדשים. בסוף התהליך, מקום העבודה יוכל להנות מאוורור מוגבר בבית העסק, מה שיאפשר עמידה בתקנים וברגולציות השונות.